Elfogytak a jó minőségű, szabadon tárolt készletek, és élénk a kereslet a zöldségféle iránt, de a korszerű raktárakból hamarosan megkezdődhet az értékesítés.

Az EastFruit elemzői szerint február elején a cékla ára egy hét alatt 24%-kal emelkedett, ami elsősorban a jó minőségű készletek csökkenésének, valamint a nagykereskedők és kiskereskedelmi láncok részéről egyre élénkebb keresletnek tulajdonítható.

A nagybani piacokon a cékla ára jelenleg a 14-18 UAH/kg (135-170 Ft/kg) tartományban alakul, ami átlagosan 35%-kal magasabb, mint az előző év azonos időszakában. A piaci szereplők azonban nem zárják ki, hogy a dráguló tendencia csak átmeneti lesz, mivel a nagyobb, jobb tárolási technológiával rendelkező raktárakban még elegendő készlet áll rendelkezésre – és ezen a magasabb áron várhatóan ezek a tételek is a piacokra kerülhetnek, ami a kínálat növekedéséhez és az árak mérséklődéséhez vezethet. Lengyelországban a cékla ára éppen csökkenő tendenciát mutat, és az export is keresi a helyét – ez a másik ok, amiért az Ukrajnában megfigyelt drágulás valószínűleg csak átmeneti lesz.

A Budapesti Nagybani Piacon a hazai, I. osztályú cékla ára január 29-én a 300-350 Ft/kg tartományban mozgott, a lengyelországi folyamatokhoz hasonlóan az elmúlt időszakban kissé csökkenő tendenciát mutatva.

A cikkhez szemlézett írások:

In Ukraine Table Beet Prices are Rapidly Increasing

Kapcsolódó cikkek:

Lengyelország: váratlanul esni kezdett a cékla ára

Lengyelország: a tavalyival megegyező szinten a cékla ára

Lengyelország: november végén nagyot zuhant a cékla ára

Lengyelország: a kis termés miatt rekord magasságban a cékla ára

Lengyelország: az évtized legkisebb céklatermése várható az idén

Lengyelország: a bővülő kínálat miatt csökken a cékla ára

Lengyelország: stabilizálódni látszik a cékla ára a nagybani piacokon

Lengyelország: megállt a cékla árzuhanása

Lengyelország: június végén történelmi mélységben a cékla ára

Lengyelország: a gyenge kereslet ellenére februárban is magas a cékla ára

Lengyelország: zuhanórepülésben a cékla ára, hamarosan emelkednie kell

Lengyelország: csökkent a cékla ára a nagybani piacokon

Lengyelország: stabilan alakul a cékla nagykereskedelmi ára

Lengyelország: magas szinten stagnálnak a céklaárak a nagybani piacokon

Lengyelország: már olcsóbb a cékla, mint tavaly ilyenkor

Lengyelország: stagnál a cékla nagybani piaci ára

Lengyelország: váratlanul csökkenni kezdett a cékla ára