A kétnapos siófoki eseményen az agrárium legaktuálisabb és legégetőbb témáiról kaphatnak fontos információkat a résztvevők.

Az Agrárszektor Konferencia legfontosabb célja, hogy az agrárgazdasági szereplők első kézből tájékozódhassanak a gazdálkodásukat, döntéseiket érintő legaktuálisabb témákról. A november 28-29-i kétnapos konferencia lehetőséget nyújt arra, hogy szinte valamennyi olyan kérdést napirendre lehessen tűzni, amely ma a hazai agrárium szempontjából jelentőséggel bír. Bővebben >>

A siófoki Agrárszektor Konferencia programjában szerepelnek az idei és a jövő évi agrártámogatási lehetőségek, illetve a kialakítás alatt álló, 2020 utáni uniós Közös Agrárpolitika leglényegesebb változásai. Szó lesz arról, mennyi támogatásra számíthatnak a gazdálkodók rövid és hosszútávon, illetve milyen feltételeket kell teljesíteniük az agrárforrások megszerzéséhez.

A szervezők tervei szerint a konferenciát Nagy István agrárminiszter nyitja meg, Phil Hogan uniós agrárbiztos pedig videó üzenetben foglalja össze az Európai Bizottság (EB) legfontosabb agrártörekvéseit, és e témában a konferencián várhatóan előadást tart az EB magas rangú képviselője is. Neves külföldi szakértők nemzetközi kerekasztal-beszélgetésben elemzik majd, milyen helyzetben vannak a Visegrádi Országok, illetve a közép-kelet-európai uniós tagállamok termelői, és milyen esélyeik lehetnek a jövőben az uniós agrárpiacon. Emellett a konferencián előadóként részt vesznek az államigazgatás csúcsvezetői, illetve a mezőgazdaság és az élelmiszeripar legfontosabb felvásárló és integrátor cégei, szakpolitikai döntéshozói is.

Az Agrárszektor Konferencia arra törekszik, hogy a programban szerepeljenek azok a témák, amelyek várhatóan az idén ősszel kerülnek az érdeklődés középpontjába, illetve végsős soron jogszabályi formában az Országgyűlés elé. Így a konferencia foglalkozik majd a földügyi szabályozás, a hazai agráradózás és az agrárintegrációs-szerződéskötési szabályozás legfontosabb változásaival, de napirendre kerül az öntözési stratégia és a digitális agrárstratégia és a nemzeti fehérjeprogram is.

Ezen kívül a résztvevők tájékozódhatnak az inputpiacok – a vetőmag-, a műtrágya- és a növényvédőszer-felhasználás – legfontosabb változásairól, illetve a takarmányozást, a precíziós gazdálkodást, a mezőgazdasági gépbeszerzést-gépfinanszírozást és az agrárhitelhez jutást érintő kérdésekről is.  Külön részletes szekciók foglalkoznak majd az állategészségügyi helyzettel, illetve az állattenyésztési és az élelmiszeripari támogatási-fejlesztési esélyekkel. Emellett a konferencia pozitív példákat igyekszik kínálni az egyes ágazatokban megvalósított, sikeres innovációkról, illetve a generációváltás problémáiról és megvalósítási lehetőségeiről is.

A siófoki Agrárszektor konferencia részletes, még nem végleges programjáról ezen a linken lehet tájékozódni. A Portfolio a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara tagjai számára kedvezményes részvételi lehetőséget biztosít. A jelentkezési és regisztrációs lehetőségekről a konferencia internetes oldalán lehet tájékozódni, amelyet ide kattintva is el lehet érni.