MEGÚJULÁS AZ ÖKOLÓGIAI ÁGAZATBAN – PIACI TRENDEK, TERMELÉS ÉS INNOVÁCIÓ, TERMÉKPÁLYA FEJLESZTÉS címmel rendezik meg idén az év egyik legfontosabb öko-konferenciáját, az ÖMKi Ágazati Szakmai Napot, melynek házigazdája a Debreceni Egyetem Mezőgazdaság-, Élelmiszertudományi és Környezetgazdálkodási Kara.
Az ökogazdálkodás minden területét felölelő előadásokkal, szekciókkal és terepi programokkal várunk, hogy te is megismerd a bio-termékpálya fejlődési lehetőségeit, a piac igényeit, a szántóföldi-, kertészeti-, állattenyésztési és az agrárgazdasági területek legújabb eredményeit és legfontosabb aktuális témáit!
És persze, ha az izgalmas előadások mellett lehetőséget keresel, hogy személyesen is találkozz elismert hazai szakemberekkel, ökogazdálkodókkal, hogy új szakmai kapcsolatokat építs, vagy csak megosszátok egymással tapasztalataitokat, akkor is itt a helyed!
Ha velünk tartasz áprilisban, megismerheted Németh Gyulát, az Organic Kingdom vezetőjét, aki első kézből számol be a hazai bio zöldség-gyümölcs termesztés versenyképességéről, valamint 2024-ben az Év Ökológiai Gazdálkodójának megválasztott Kulcsár Balázst, a Valaha Tanya tulajdonosát, aki bemutatja, hogy lehet nyereségesen vezetni egy családi ökogazdaságot úgy, hogy közben a környezetünk megóvása is kiemelt figyelmet élvez.
Az ökogazdálkodás iránti elkötelezettség közös értékünk, azonban fontos, hogy gazdaságunk, vállalkozásunk biztos megélhetést is nyújtson!
De mit mutatnak a magyar számok? Hol van olyan piaci rés, amit kihasználva a magyar öko-gazdálkodók sikeresek lehetnek? Ezekre a kérdésekre is választ ad Drexler Dóra „A hazai piac számokban – a biotermékek kiskereskedelmi forgalmának alakulása 2022-2024 között” című plenáris előadása, valamint a délelőtti és délutáni agrárgazdasági szekciók az Ágazati Szakmai Napon.
A konferencián párhuzamos szántóföldi-, kertészeti-, állattenyésztési-, és agrárgazdasági előadások, kerekasztal beszélgetések várják a résztvevőket, majd délután terepi látogatásokkal zárjuk a napot. A hajdúhadházi Erdődi Biokertészetbe, a Debreceni Egyetem Látóképi Növénytermesztési Kísérleti Telepére, vagy a Debreceni Lovasakadémiára látogathatnak el a regisztrált résztvevők.
A rendezvényen való részvétel regisztrációs jegy megvásárlásához kötött, amely magában foglalja a plenáris előadásokon, a délelőtti és délutáni szekciókon, a terepi programon való részvételt, valamint a kávészüneteket és a kétfogásos ebédet.