Egyre több gyümölcskultúrában (almástermésűek, meggy, cseresznye, szilva, szőlő, ribiszke, köszméte és áfonya) tudnak hatékonyan fellépni a kertészetek a komoly minőségi kártételt okozó rovarkártevők ellen a Cyazypyr® hatóanyagcsaládba tartozó Exirel® SE rovarölő szer segítségével.

A cseresznye betakarítása megkezdődött, a cseresznye és a meggy most a legérzékenyebb a cseresznyelégy betelepedésére és károsítására, így most időszerű a védekezés ellene.

Az Exirel® SE rovarölő szer kiváló hatékonysággal használható a szívó-, rágó- és lepkekártevők, valamint a gyümölcslegyek ellen is. Hatásmechanizmusa eltér az egyéb forgalomban lévő készítményekétől, így használatával kevésbé kell tartani adott rovarölőszer túlhasználásától és következményeként a rezisztencia kialakulásától.

Kontakt és felszívódó hatásával segíti elő a károsítók elpusztítását. Az imágók elleni hatékonyságon túl tojás- és lárvaölő hatása is van. További nagy előnye a kezeléseket követő rövid élelmezésegészségügyi várakozási idő, így a betakarítás előtti utolsó védekezésként is időzíthető.

A cseresznyét és meggyet károsító cseresznyelégy fajok (Rhagoletis cerasi, Rhagoletis cingulata) jelenléte, illetve az ellenük való védekezés sikeressége nagymértékben befolyásolja a betakarított gyümölcs felhasználhatóságát, ezzel együtt a piaci árát is.
Az Exirel® SE használata esetén a kijuttatást követően kontakt és felszívódó hatást egyaránt tapasztalhatunk, valamint hosszantartó tartamhatással számolhatunk. A cseresznyelégy (Rhagoletis cerasi) ellen előrejelzésre alapozottan, a rajzáscsúcson célszerű védekezni, megelőzve a tojásrakást. A kezelés a további rajzás függvényében 8-10 nappal később egyszer megismételhető.

Exirel® SE hatása cseresznyelégy ellen (Lajosmizse, 2020)

Meggyben, cseresznyében, szőlőben vagy a bogyósgyümölcsű kultúrákban az elmúlt években számos helyen lehetett tapasztalni a foltosszárnyú muslica (Drosophila suzukii) károsítását. E kártevő faj nem korlátozódik a túlérett, már sérült gyümölcsökre, recés tojócsövével képes átszúrni az ép és egészséges gyümölcs bőrszövetét is. A tojásokból kikelő lárvák elfolyósítják a gyümölcshúst, ezáltal azok piacképtelenné válnak. Az imágó-rajzáscsúcs tetején, tojásrakás előtt célszerű elvégezni a kezelést, mellyel teljes mértékben megelőzhetjük a Drosophila suzukii tojásrakását.

Bízunk benne, hogy a készítményünkkel hozzájárulhatunk az Ön sikeres gyümölcstermesztéséhez is!

Szakmai kérdésekkel forduljanak területi képviselő kollegáinkhoz!

FMC-Agro Hungary Kft.

www.fmcagro.hu