Dél-Európa egyik legnagyobb élelmiszeripari kiállításán az idén a szervezők jelentősen bővítik a zöldség-gyümölcs szekció területét.
A Tuttofood 2026. május 11–14. között várja a szakmai közönséget Milánóban, ahol a szervezők a korábbiaknál jóval hangsúlyosabban jelenítik meg a friss zöldség‑ és gyümölcságazatot a “Tutto fruit & veg” elnevezésű tematikus területen. A kiállítók mintegy 80%-a már most visszaigazolta részvételét, és a jelentkezők körülbelül 30%-a külföldről érkezik. A rendezvényre több mint 70 ország képviselőit várják, a teljes részvétel pedig a szervezők előrejelzései szerint a korábbi évekhez képest 15–20%-kal nőhet.
Az élelmiszeripari kiállítás és vásár összesen tíz pavilonban kap helyet, ahol az olasz és nemzetközi kiállítók összesen mintegy 90 ezer négyzetméternyi kiállítási területen mutatkoznak be, ami 15%-os bővülést jelent a 2025-ös rendezvényhez viszonyítva. A szervezők célja, hogy a vásárlók és beszerzők egyetlen helyszínen, áttekinthető struktúrában érhessék el az élelmiszeripar különböző termékköreit.
A Tuttofood 2026-on belül a Tutto fruit & veg részleg jelentősen kibővül, és olyan nemzetközi szereplőket is fogad, mint Chile, Mexikó vagy Egyiptom. A pavilon része lesz az olasz “Fruit village” is, amely a földrajzi árujelzőkkel ellátott, régióspecifikus termékekre helyezi a hangsúlyt.
A szervezők által idézett kereskedelmi adatok szerint Latin-Amerika 2024-ben több mint 51 millió tonna zöldséget és gyümölcsöt exportált, ami 3,3%-os növekedést jelent 2023-hoz képest. A térségben Mexikó és Ecuador számít meghatározó exportőrnek. A Tutto fruit & veg kiállítási területe a korábbi évekhez viszonyítva mintegy 30%-kal nő, és a 4-es pavilonban kap helyet, amelyet teljes egészében a friss és ultrafriss termékeknek szentelnek. A kínálat a friss és egzotikus gyümölcsöktől a feldolgozott zöldségeken át a frissen vágott és ready‑to‑eat termékekig, valamint az aszalványokig, biotermékekig és fagyasztott zöldségekig terjed.
A frissáru‑szakemberek számára külön üzleti lounge is rendelkezésre áll majd, ahol több mint 30 ország – köztük Brazília, Chile és Kolumbia – beszerzői és döntéshozói folytathatnak tárgyalásokat. A program részeként működő “Fruit & veg arena” konferenciáknak, szemináriumoknak és szakmai előadásoknak ad otthont, amelyek a piac alakulását, a feldolgozási technológiákat, a kiskereskedelmi és HoReCa‑trendeket, valamint a fogyasztói szokásokat elemzik.
A cikkhez szemlézett írások:
